14 let

Aktuality - Azuro

Aktuality - Azuro

 Prodej zájezdů na LÉTO 2018 právě začíná...

V sekci First minute již nyní naleznete ty nejlepší nabídky na Léto 2018. Každým dnem přidáváme nové hotely. Pokud se Vám nechce hledat, nevadí, připravíme Vám nabídku přímo na míru. S námi se již nyní máte na co těšit:-)  

 

    Zavedení pobytové taxy v Řecku od ledna 2018

 

Přísnější kontrola zavazadel na letišti (28.4.2017)

v rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie budou pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 provádět detekční kontroly uvnitř vybraných zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu budou některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla.

Průběh kontroly

Fyzická kontrola bude probíhat za velmi přísných bezpečnostních podmínek. K výkonu kontroly byla vytvořena proškolená skupina specialistů. Zároveň byla nastavena spolupráce s výrobci zavazadel a bezpečnostních zámků, díky které budou moci zaměstnanci letiště otevřít většinu zavazadel bez poškození. Celý postup bude dokumentován a elektronicky monitorován. Do každého zkontrolovaného zavazadla cestující dostane zprávu o průběhu kontroly včetně instrukcí k dalšímu postupu. Náhled těchto informačních zpráv najdete v příloze mailu. Zavazadlo bude zároveň opatřeno ochrannou fólií s obrandovanou lepicí páskou, která bude upozorňovat majitele, že prošlo ETD kontrolou.

Postup v případě poškození zavazadla

Při některých formách zabezpečení (integrovaný zámek bez tzv. TSA) může během otevření zavazadla dojít k jeho poškození a nemožnosti toto zavazadlo znovu uzavřít a uzamknout. V takovém případě bude zavazadlo kromě ochranné fólie vybaveno také stahovacími popruhy s logem Letiště Praha. Postup při poškození zavazadla jsme řešili v koordinaci s handlingovými společnostmi operujícími na Letišti Václava Havla Praha. Cestující s poškozeným zavazadlem budeme směřovat, aby se obrátili na přepážku reklamací v cílové destinaci a vyřídili do sedmi dnů písemnou reklamační žádost (v souladu s nařízením Evropské Rady č. 2027/97).

Doporučení cestujícím

Letiště Praha bude doporučovat cestujícím, aby používali zabezpečení pomocí TSA zámků (jsou označeny červeným diamantem), zabalením do folie nebo standardním visacím zámkem, který je možné přeštípnout bez poškození zavazadla.

Informační kampaň

Informace o kontrole zapsaných zavazadel a rady pro cestující uveřejníme na webových stránkách www.prg.aero/kontrola, na odbavovacích přepážkách či na informačních letácích ve stojanech na letišti. Cestujícím bude k dispozici i letištní informační linka na čísle +420 220 111 888. Součástí procesu zavedení provádění ETD kontrol u zapsaných zavazadel je také komunikační kampaň Letiště Praha, jejíž začátek je naplánován na 26. dubna 2017.

Věříme, že se nám i s Vaší pomocí podaří všechny cestující o novém bezpečnostním postupu informovat tak, aby k poškození zavazadel nedocházelo.

 

UPOZORNĚNÍ na uzávěrku při cestě na letiště (26.4. 2017)

O prodlouženém víkendu 29.4. – 1.5.2017 proběhne kompletní uzavření jízdního pruhu ul. Lipská směrem do centra. Po dobu uzávěrky bude dočasně otevřena spojovací komunikace mezi Terminálem SEVER a JIH.

Oprava jízdního pruhu silnice Lipská ve směru od Kladna do centra Prahy probíhá od 14. 3. do 10. 5. 2017. Jedná se o úsek od sjezdu na Tuchoměřice po křižovatku s Pražským okruhem v délce cca 3 km. Příjezd na letiště zůstává zachován s úpravami podle dopravního značení. Pouze o prodlouženém víkendu 29.4. – 1.5.2017 proběhne krátkodobá výluka odbočení na/z letiště s objízdnými trasami.

 

VELETRŽNÍ SLEVA AŽ 34% (16.2. 2017) 

U příležitosti konání veletrhu cestovního ruchu v Praze HOLIDAY WORLD Vám nabízíme speciální časově omezenou "Veletržní slevu" na zájezdy koupené v cestovní agentuře AZURO do 26.2. 2017

 

Zhoršená dopravní situace při cestě na letiště v Praze (18.9.2016)

Vážení zákazníci,

dovolujeme si vás upozornit na rozsáhlejší omezení a stavební práce, které probíhají na příjezdových komunikacích směrem na letiště, konkrétně v ulicích Lipská (mezi Pražským okruhem D0 a dálnicí D7) a v ulici Aviatická (příjezd k letišti po sjezdu z Lipské ulice). Příjezd na letiště je tak velmi omezen z obou směrů. Dovolujeme si vás proto požádat, abyste cestu na letiště plánovali s dostatečnou časovou rezervou a zároveň věnovali pozornost aktuální dopravní situaci. V době dopravní špičky může být zdržení i více než hodinu. Pro více informací sledujte náš web www.prg.aero.

 

   Aktualita z řeckého ostrova Kos  (26.5. 2016)

          
 
            

VYJÁDŘENÍ  STAROSTY OSTROVA KOS GEORGE KYRITSISE:
     
      Během minulého roku se na ostrov Kos dostalo několik desítek uprchlíků a migrantů, kteří se přes Řecko snažili dostat dál do Evropy.
     
      Díky snaze místních úřadů, politiků a cestovních kanceláří se jim podařilo nabídnout cennou pomoc a podporu jako projev solidarity. Nijak      

      při tom nedošlo k ohrožení, nebo jakémukoliv jinému narušení dovolené  místních turistů.
     
      Od počátku roku 2016 se počet uprchlíků dramaticky snížil a v současné chvíli je zaznamenán nulový přírůstek. Na ostrově se  

      aktuálně nachází 62 uprchlíků, kteří budou v dohledné době převezeni na pevninu, aby odtud mohli pokračovat dále do Evropy.
     
      V souvislosti s tím byl na Kosu zaveden velmi efektivní systém registrace, pro který platí následující:
     
      ❤ Vyčlenění oblasti pro pobyt uprchlíků mimo hlavní město Kos
     
      ❤ NGO (místní odpovědný úřad) je umístěn ve stejné oblasti
     
      ❤ Všichni uprchlíci jsou transportováni do vyhraněného území a odtud poté převezeni do přístavu, aby mohli pokračovat dále do Athén
     
      ❤ Zvláštní důraz je kladen na bezpečnost města, kde jsou veškeré veřejné prostory udržovány volné a přístupné
     
      Díky webovým kamerám instalovaným v hlavním městě (centrální náměstí a přístav), si může každý kdykoliv udělat obrázek o aktuálním dění. (http://www.kos.gr/en/kos/SitePages/webcams.aspx)
     
      Kos je a i nadále zůstává čtvrtým turisticky nejoblíbenějším řeckým ostrovem. Nekonečné dechberoucí pláže, přírodní bohatství, historické       památky, typická architektura spolu sinfrastrukturou nabízí výjimečnou pohostinnost a překrásné zážitky všem návštěvníkům ostrova Kos.
     
      George Kyritsis,
      Starosta ostrova Kos

  
 

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KAPESNÉ NA DOVOLENOU 66 Euro (1.4. 2016)

Chtěli byste KAPESNÉ NA DOVOLENOU? Dáme Vám je... Kapesné 66 Eur a navíc děti zdarma a slevy na first minute jen do 15.4. 2016. Zavolejte na tel: 604 409 659 nebo přijďte osobně na naši pobočku a sestavíme Vám dovolenou na míru. Těšíme se na Vás.

Vybrat zájezd zde:


 Ocenění od Exim tours (30.3. 2016)

Dovolujeme si Vám oznámit, že cestovní agentura Azuro získala diplom od cestovní kanceláře Exim tours za úspěšný prodej zájezdů v roce 2015. Velice nás to těší a děkujeme cestovní kanceláři Exim tours a hlavně Vám, našim věrným klientům a příznivcům. Je nám ctí, že to můžeme být pro Vás... :-)

 


 

  Turistická taxa na Baleárských ostrovech (30.3. 2016)

Dovolte mi vás informovat o zavedení tzv. turistické taxy v destinaci Španělsko – Baleárské ostrovy, která se týká klientů směřujících na ostrovy Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Výše turistické taxy je určená vládou, je jednotná a závisí na kategorii hotelu, ve kterém jsou klienti ubytováni:

 Hotely kategorie 1*/2*/3*                                 1 EUR / os / noc

Hotely kategorie 3*+/4*                                   1,5 EUR / os / noc

Hotely kategorie 4*+/5*                                      2 EUR / os / noc

Poplatek turistické taxy je povinný pro všechny osoby starší 16ti let, které navštíví Baleárské ostrovy od 1. 6. 2016. Turistická taxa bude vybírána v hotovosti v místě pobytu přímo v ubytovacích zařízeních.

 


 

   Aktualita z řeckého ostrova Kos  (29.3. 2016)

Rádi bychom vás informovali o vývoji situace na ostrově Kos a oficiální zprávě, kterou jsme dnes obdrželi.

Na ostrově Kos již několik dní nejsou žádní uprchlíci.

Díky dohodě v Bruselu nepředpokládáme další vlnu imigrantů.

 


 

Rakouská dálniční známka ZDARMA  (1.3.2016)

Získejte rakouskou dálniční známku ZDARMA k vybraným zájezdům vlastní dopravou po Evropě.

Akce platí jen do 15.4. 2016. Více info na tel: 604 409 659

 


 

    Odletová taxa TUNISKO (2.10.2014)

Od října 2014 byla v Tunisku a na Djerbu zavedena turistická odletová taxa ve výši 30 (TND) tuniských dinárů na osobu (cca 360,-Kč). Způsob zaplacení taxy je závislý na cestovní kanceláři, která si poplatek vyžádá zde v ČR, nebo přímo na místě v zemi pobytu. 

 


 

    Změna doby platnosti cestovního pasu do TURECKA  (1.2.2015)

Vážení klienti, dovolujeme si Vás upozornit, že od  1.1.2015 došlo ke změně doby platnosti pasu při cestě do Turecka. Pas musí být platný minimálně 5 měsíců po návratu z Vaší dovolené.

V případě, že nebude splněna shora uvedená povinnost, může a pravděpodobně i bude odepřen vstup na území Turecké republiky.

Tímto si prosím zkontrolujete platnost pasu, aby jste předešli případným komplikacím.

 


 

      Je dovolená v Tunisku bezpečná?          (31.3.2015)

                      Vyjádření Asociace cestovních kanceláří v ČR 

 

31.3.2015 | Lenka Čechurová

Je. Důkazem jsou opatření, která učinila nejen vláda Tuniska, ale i další země. Organizovaná turistika, pod záštitou renovovaných cestovních kanceláří, je pro klienty bezpečná. Proč?

Tuniská vláda předeslala, že zajistí ochranu turistů ve své zemi. Útočníci 18. 3. 2015 primárně chtěli vpadnout do parlamentu, až poté, co se jim to nezdařilo, vtrhli do muzea. Původním cílem proto nejspíš měla být politická reprezentace.

V neděli prošlo metropolí Tuniska asi 20 000 lidí, na protest proti teroristickému útoku na muzeum Bardo z 18. března. Pochodu míru se zúčastnili kromě Tunisanů také světoví státníci jako francouzský prezident François Hollande či italský premiér Matteo Renzi. Tuniský prezident Al-Bádží Qáid as-Sabsí na akci kromě Hollanda pozval také polského prezidenta Bronislawa Komorowského, palestinskou hlavu státu Mahmúda Abbáse či alžírského premiéra Abdelmaleka Sellala. Přijeli také španělský ministr zahraničí Jose Manuel Garcia-Margallo a jeho nizozemský protějšek Bert Koenders. Takováto různorodá podpora již o něčem svědčí.

Muzeum se již v pátek otevřelo školám a studentům. "Jsme tady, abychom lidem ukázali, že už se není čeho bát," řekla mladá Tunisanka. Veřejnosti se potom muzeum otevřelo v pondělí.

Tunisko stále platí za zemi, která revoluční období Arabského jara úspěšně zvládla. Do politicky stabilní země také rádi jezdí turisté. V případě jakéhokoliv nebezpečí samy cestovní kanceláře program upraví tak, aby klientům žádné riziko nehrozilo. Jejich bezpečí je totiž v zájmu cestovních kanceláří i cílových zemí. Lidé už také prakticky nevolají kvůli bezpečnosti a neregistrujeme ani žádosti o změny destinace – ty se objevovaly jen v prvních dnech po útoku jako spontánní reakce na situaci.

Výzva všem turistů, kteří v Tunisku plánují svou dovolenou tedy zní : Nenechte se od cesty do této překrásné země odradit, uděláte nejlépe, pokud se „svěříte“ do služeb některé cestovní kanceláře.  

Zdroj: ACK ČR

 


 

 Změna občerstvení na palubách letecké společnosti Travel Service (1.6.2015)

Od 1.6. 2015 došlo ke změně občerstvení na palubách letecké společnosti Travel Service, se kterou létá většina českých cestovních kanceláří. Letecká společnost tuto změnu provedla jednostranně, bez vědomí cestovních kanceláří a nabídku občerstvení zdarma dělí do tří kategoríí dle destinace.

 

  • Bez občerstvení zdarma: Barcelona, Cagliari, Paříž, Catania, Split, Dubrovník, Tivat, Řím, Neapol, Olbia, Lamezia Terme, Malta, Valencia, Londýn
  • Zdarma bageta + nealko nápoj: Burgas, Corfu, Kos, Chania, Ibiza, Rhodos, Heraklion, Mallorca, Preveza, Soluň, Varna, Antalya, Zakynthos, Tirana, Moskva, Tel Aviv, Izmir, Bodrum, Kefalonia, Chios, Skiathos, Karpathos, Kavalos, Mennorca, Monastir, Lesbos, Dalaman, Enfidha, Samos, Kalamata, Santorini
  • Zdarma teplé jídlo + nealko nápoj: Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura, Malaga, Faro, Sevilla, Larnaca, Dubaj, Funchal, Agadir, Hurghada, Sharm El Sheikh, Marsa Alam, Almeria, Murcia, Angads, Paphos, Kapverdy

Ostatní občerstvení si můžete zakoupit na palubě, ceny posílám níže:

 


 

   Odletová taxa do Tuniska zrušena (31.8.2015)

 

Dle informací ONTT - (Tuniská centrála cestovního ruchu) je od 31.8. 2015 zrušena odletová taxa do Tuniska.